MSG Clamaverunt Iusti

Clamaverunt Iusti

Zespół Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti powstał w marcu 2007 roku. Śpiewają w nim absolwentki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Celem działalności zespołu jest przede wszystkim wykonywanie i popularyzacja śpiewu gregoriańskiego z zastosowaniem owoców zaawansowanych studiów nad antycznymi rękopisami z IX, X i XI wieku. Proponowana interpretacja zapisów neumatycznych in campo aperto, respektująca kryteria semiologiczne, jest nie tylko historycznie prawdopodobna, ale umotywowana naukowo, gdyż mieści się w nurcie badań zapoczątkowanych przez Dom Eugene Cardine’a i jego uczniów.Zespół ma na swoim koncie liczne występy (liturgie i koncerty) w Polsce i za granicą, m.in.: we Włoszech, Francji, Belgii, Słowacji czy Litwie, a do jego ostatnich osiągnięć należy zdobycie we wrześniu 2011 roku dwóch pierwszych miejsc w kategoriach: Canto Gregoriano – Concorso i Canto Monodico Cristiano – Rassegna a Premi na 59. Międzynarodowym Konkursie „Polifonico” w Arezzo we Włoszech. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem Zespołu jest Michał Sławecki.

Schola: Emilia Dudkiewicz, s. Gregoria Dworakowska OSB, Teresa Gręziak, Anna Krzysztofik, Maria Muszyńska, Izabela Piotrowska, Ewelina Podrażka, Łucja Sala-Izdebska, Diana Sobolewska, Katarzyna Bałdyga, Aleksandra Granica-Bieranowska

Magister chori: Michał Sławecki

Kontakt: tel. 608099470, e-mail: info@clamaveruntiusti.org,
http://www.clamaveruntiusti.org
zdjecie

51493_b

MG_Clamaverunt_Iusti_1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s