31.10.2015 MSG na Malcie

Promocja polskiej muzyki sakralnej podczas Malta Internetional Choir Festival

W dniach 30.10 – 2.11 2015 r., Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti – warszawski zespół specjalizujący się w wykonawstwie i popularyzacji śpiewu gregoriańskiego, będzie reprezentował Polskę podczas Malta International Choir Festival w kategorii „Sacred Music – Monodic Chant”. To prestiżowy konkurs skupiający zespoły prezentujące wysoki poziom artystyczny, a tym samym zapewniający rywalizację na najwyższym, światowym poziomie. Konkursowy występ scholi, prowadzonej przez Michała Sławeckiego, to również okazja do zaprezentowania polskiej monodii na arenie międzynarodowej oraz promocji polskich źródeł pochodzących z Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie oraz z Archiwum Jasnej Góry. Po raz pierwszy poza granicami Polski zabrzmi offertorium Felix namque es.

Oprócz tego  Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti 1 listopada zaśpiewa podczas uroczystej Mszy Św. w kościele św. Patryka w Sliemie.

Wyjazd scholi na Maltę możliwy jest dzięki finansowej pomocy Instytutu Adama Mickiewicza, w ramach programu „Kultura Polska na Świecie”.

10997279_871485766245480_8364281931629906887_o

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s